top of page

Suurturniirilt 4 medalit!

Nädalavahetusel toimus Riias judo suurturniir, kus osales ligi 1200 noorsportlast 16 riigist. Kyodai rahvusvhelisele turniirile olid tulnud paljude sportlastega sellised judo suurriigid nagu Gruusia, Poola ja Ukraina. Lisaks oli kohal kogu Baltikumi paremik, kes ka Euroopa karikaetappidel suurepäraseid etteasteid teinud.


Olümpiko klubi esindas 10 sportlast ja koju toodi ka medaleid. U12 vanuseklassis oli võitmatu meie tulevane raskekaalulootus Joosep Saaremets. Kehakaalus +55 kg tuli Joosepil alistada järjest Läti sportlased, kellest üks on Joosepi põline rivaal. Seekord tuli võit Joosepile. Finaalis valitud õige taktika tõi edu juba teisel rünnakul ja Ukraina vägilane oli selili ning alistatud.


U14 vanuste poiste seas näitas järjekordselt mänglevat judot August Martin Nurm. Kehakaalus -66 kg maadelnud August Martin ei leidnudki endale väärilist vastast, kes oleks talle ohtlikuks saanud. Kaasaelava perekonna silme all lennutas August Martin erinevate tehnikatega kõik oma vastased ipponile ja ka finaalivastasest lätlasel polnud sellest pääsu.


U16 vanusklassis hoolitses Olümpiko medali eest Siim Kohver. Vigastused, mis Siimu sellel hooajal on kimbutanud, on poisis tekitanud viimasel ajal ebakindlust, kuid nädalavahetuse võistlus näitas, et endine Siim on tagasi. Siim sai kohe väga raske loosi ja avavastaseks tugeva lätlase. Üks taktikaline viga sundis Siimu sellest matšist kaotajana lahkuma. Järgmine vastane oli samuti tugev - grusiin tahtis Siimuga kiirelt asjad klaariks teha, kuid taktikaliselt õigesti ja mitmekülgselt maadelnud Olümpiko judoka suutis ise oma vastast üllatada ja võitis. Teel pronksini alistas Siim veel kolm vastast. Kindlasti oli see medal olulise tähtsusega Siimu jaoks ja näitas, et poisis on kõvasti potentsiaali.


U18 vanuseklassis näitas medaliväärilist maadlust Bert Berg. Hiljuti 1. kyu eksami sooritanud Berdi kaal -66kg kubises kadettidest, kes on edukalt osalenud selle aasta EK-etappidel ja ka medaleid võitnud. Võistlust alustanud 32 sportlase hulgas tuli Berdil poolfinaali jõudmiseks alistada judokaid Leedust ja Lätist.

Poolfinaalis kogenud leeduka vastu jämeda vea teinud Berdil tuli pronksimatšis vastu minna tugeva Inglise judoka vastu, kes vahetult eelmises matšis oli mängleva kergusega alistanud Arsenijs Gudejevsi Lätist. Viimasel on ette näidata hõbemedal Poreci EK-etapilt. Bert inglasele oma rünnakute laviiniga võimalust ei andnud ja üks nendest lõppes ipponiga.


Medalimatšini jõudis veel Kristo Kolossov U18 -55 kg kehakaalus. Ilusti liikus ta medalikursil juhtides matši alguses saadud waza-ariga. Matši lõpu poole kontreeris ta ebaõnnestunult vastase rünnaku ja sinna see medal läks. 5. koht aga pole sellise tasemega võistluse puhul mitte mingil juhul ebaõnnestumine.


Võiduarved avas samas kaalus ka Sten Trommel, kes sai 7. koha.

Ken Marten Saar oli U18 -73 kg 9. koht. Kolmas matš selles kaalus lõppes talle aga kahjuks õlavigastusega. Loodame, et paraneb kiiresti.


Kristo Kolossov ja Sten Trommel noppisid väärtuslikke võite ka teisel päeval U16 vanuseklassis, kuid medalilahinguteni seekord ei jõudnud. Teised Olümpiko sportlased seekord ebaõnnestusid. Suurejooneline võistlus näitas, et peab tugevalt ja targalt trenni tegema, kui soov püsida Euroopa tasemel konkurentsis.


Täname järjekordselt meie kõiki lapsevanemaid, kes võistlustega seotud olid. Eriline tänu ja suur-suur kummardus Markko Kolossovile abi eest!


Mai lõpuni jätkuvad aga Olümiko sportlaste etteasted veel kõrgel tasemel. Juba järgmisel nädalavahetusel näeb meie U16 koondist Varssavis ka üle tuhande osalejaga Same Cupil. Kadetid osalevad kahe nädala pärast Bielsko-Biala EK-etapil. Juunioride koondis aga mai lõpus Kaunase EK-l.


115 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page