top of page

Rothberg Cup

Laupäeval toimus Rothberg Cup turniir, millest võttis osa 600 sportlast kuuest riigist. Olümpiko oli seekord platsis 17 sportlasega.

Medalisaju tegi lahti U12 vanuseklassis -35kg Kaur-Margus Villako, kes alistas eelringides, poolfinaalis kui ka finaalis vastased vingete Ipponidega - tasuks kuld! Finaali jõudis U12 vanuseklassis -42kg Aleks Russakov, kes kuni finaalini suutis kõiki ipponiga võita, aga pidi finaalis tunnistama lätlase paremust.

Karl Õun U12 -38kg alistas eelringides kaks lätlast. Poolfinaalis jäi Õun alla leedukale, aga suutis pronksimatsiks end kokku võtta ja alistada ka kolmanda lätlase - pronksmedal. Roos-Mari Nerut WU12 +47kg andis sel korral kuldmedali käest, unustades esimeses kohtumises kella käe peale ja saades Han-Soko-Make. Nerut siiski võitles endale omas vanuseklassis välja kolmanda koha ja U14 raskekaalus vingete võitudega 7. koha!

U16 vanuseklassis oli suurepärases hoos Ilja Bezuglov -60kg. Eelringides alistusid kindlalt lätlane, leedukas ja eestlane. Poolfinaalis leidis end selili poolakas ja finaalis pidi turniiri parima Ipponiga tundma Bezuglovi paremust teinegi leedukas. Finaali maadles end veel Karl-Martin Villako, kes alistas kaks lätlast ja Eesti konkurendi Bruno, kellele nädal varem tuli kaotust tunnistada. Finaalis Karl-Martin Villakol püssirohtu ei jätkunud - tasuks hõbemedal.

Veel jõudsid poolfinaali maadelda, kuid pidid sealt kaotuse vastu võtma Kristo Kolossov (U-16 50kg), Sten Trommel (U16 55kg), Bert Berg (U16 66kg), Mattias Aal (U14 46kg). Siiski võitlusliku pronksi said neist kaela Kolossov, Trommel ja Berg. Siim Kohver (U16 -81kg) pidi esimeses ringis tundma lätlase paremust, aga maadles lohutusringides end samuti pronksile. Palju õnne medalivõitjatele ja järgmised turniirid juba järgmisel nädalal!

Tulemused: I Koht: Kaur-Margus Villako U12-35kg

Ilja Bezuglov U16-60kg

II koht: Aleks Russakov U12-42kg Karl-Martin Villako U16-73kg

III koht: Karl Õun U12-38kg