top of page

Kuldne karikas


Laupäeval toimus Tallinnas C-ja D-klassile tiimide vaheline turniir “Kuldne Karikas”. Eesti klubidele pakkusid konkurentsi ka kaks Läti tippklubi! Olümpiko pani seekord C-klassi tiimi kokku koos Viljandi Taifu klubiga. Esimene alagrupi kohtumine toimus Läti tippklubi Kyodai vastu, kes sarnaselt meile on varasemalt suure kuldse rändkarika koju viinud. Esimeses kohtumises pidime leppima kaotusega. Teises matšis tõi meie esimese võidu Mattias Aal, kes alguses jäi koheselt waza-ariga kaotusseisu, aga mõned hetked hiljem karistas lätlast nii ülerinna heite kui ka enda puusatehnikaga. Romet Vahter suurendas meie tiimi edu 2-1le, alistades lätlase Ipponiga. Jäime veel 2-3 kaotusseisu, aga vajalikul momendil näitas August Martin Nurm, kui lihtne on tema jaoks judo - kindlalt vastane selili ja seis 3-3. Viimases kohtumises jagus pinget lõpuni, võidu tõi koju Viljandist laenatud sportlane Sebastian Murdla. 4-3 võit meile ja võimas algus igatahes!Teine alagrupiturniir Barra sportlaste vastu algas valusalt, kui meie väikseima kaalu esindaja Kristjan Randmaa domineeris tervet kohtumist ja hoidis edu viimase sekundini, kuid ränga eksimuse tõttu andis võidu vastasele. Aal, Vahter ja Nurm ei vääratanud, alistades enda vastased ülima enesekindlusega. Lisavõidu saime Taifu sportlaselt Vorobjovilt ja kohtumine lõppes 4-2 meie võiduga, mis viis meid edasi poolfinaali.
Poolfinaalis astus meile vastu Läti teine tippklubi Sensei. Randmaa kaotas, Aal võttis oma võidu, kord jõudis Rometi kätte. Juba hakkas kõigile tunduma, et me suudame ka teise suure skalbi maha võtta. Romet küll jäi waza-ariga kaotusseisu, aga omas järjepanult häid võimalusi viigistamaks ja võitmaks kohtumist. Sel korral jäi tal veel siiski natukene puudu. Järjekordse kindla Ipponiga võitis oma kohtumise August Martin Nurm. Viljandi poisid ei suutnud üllatusi pakkuda ja võtsime vastu 2-5 kaotuse. See kõik tähendas meile võistkondliku kolmandat kohta ja palju häid võistlusmatše. Lisaks aitas D klassis tulla spordiklubi Barral meistriks meie klubilt laenatud sportlane Aleks Russakov, kes võttis just olulistes kohtumistes magusad võidud.

Olümpiko C klassi võistkond: Kristjan Randmaa (-38kg), Mattias Aal (-43kg), Romet Vahter (-48kg), Kuldar Vorobjov (Taifu, -53kg), Riko Smidt (Taifu, -58kg), August Martin Nurm (-65kg), Sebastian Murdla (+65kg). Lähinädalatel toimuvad võistlused Tallinnas, Taanis kui ka Hispaanias. Loomulikult on neil võistlustel esindatud Olümpiko sportlased. Seniks teeme aga kõvasti trenni! Täname Kristine Veider Nurmi, kes aitas sportlasi transpordiga! Samuti meiega koos võistelnud Viljandi judokaid ja nende treener Viljar Kannelit!

186 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page