top of page

Olümpiko U16 poisid Poolas Same Cupil

Kui eelmisel nädalavahetusel võistlesid Olümpiko judokad Lätis Kyodai judoturniiril, siis see nädalavahetus viis meie U16 poisid Poola. Varssavis toimus järjekorras 8. Same Cup, mis tõi kokku ligi 1200 judokat eri maadest. Nii nagu nädal tagasi, ei tuldud ka seekord tagasi tühjade kätega.


Finaali maadlesid ennast Ilja Bezuglov -60kg ja Siim Kohver -81kg. Siimu vastaseks finaalis oli kogenud Leedu judoka Tajus Babaicenko, kes võidutses ka eelmisel nädalal Kyodai turniiril, Siim andis endast parima, kuid seekord vastasest jõud üle ei käinud. Ilja jõud seevastu käis oma finaalivastasest lätlasest Avivs Savinsist üle ning kuigi ilusa heite järel jäi kohtunikul Ippon andmata, siis antud waza-ari edu Ilja lõpuni hoida ei suutnud. 30 sekundit enne lõppu maadles Ilja end halba olukorda ja leidis end selili matilt. Õnnetu kaotus! Hõbemedalid on muidugi kena saavutus selliselt turniirilt.


Vigastuse kiuste jõudis Gert Vassila-73kg pronksimatšini ja realiseeris selle ilusasti poolaka Patryk Suminski vastu. Pronksimatšini maadles end veel Sten Trommel -55kg. Pingelise matši kiire ja liikuva poolaka Filip Wilkomirski vastu ta kahjuks napilt kaotas, aga viies koht on igati väärt tulemus. Pronksini oli teel ka Kristo Kolossov -55kg, kuid tema teekond katkes vigastuse tõttu ja protokolli jäi 7. koht. Mattias Aal ja Jonas Ustav võiduarvet ei avanud.Taas kord jääme tänu võlgu meie väsimatule lapsevanemale Markko Kolossovile, tänu kellele see reis teoks sai.

Jägmisel nädalavahetusel näeme Olümpiko judokaid Emma Melis Aktast ja Bert Bergi kadettide EK-etapil Bielsko-Bialas.

134 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page