top of page

Olümpiko edukas nädalavahetus

Olümpiko klubi sportlased olid sel nädalavahetusel võistlustules mitmel rindel.

Kõige vägevama tulemusega sai hakkama Joonatan Ristmäe, kes Euroopa U23 meistrivõistlustel saavutas 9. koha. See jäi ühtlasi eestlaste parimaks tulemuseks. Sellise tulemuse saavutamiseks tuli Joonatanil alistada tugev ungarlane Botond Toth. Kogenud Ungari judokas asus kohtumist dikteerma ja Joonatan sai passiivsuse eest kaks shidot. Selg vastu seina olukorras proovis Joonatan endale omast tehnikat, pettis vastase ära ja efektse ipponiga sammus Olümpiko sportlane järgmisse ringi. Šveitsi sportlase Gerosa Loici alistamine oleks Joonatani viinud juba Euroopa seitsme hulka, kuid passiivne maadlus seda ei võimaldanud ja kolm shidot lõpetasid võistluse. Siiski on 9. koht Euroopa meistrivõistlustel igati korralik tulemus.

Samal ajal kui Joonatan Saksamaal Euroopa paremikuga heitles olid teised klubi liidrid A.Le Coq spordimajas, kus toimus järjekordne K.Keeraku nimeline rahvusvaheline judoturniir. Ligi 750. võistlejaga turniir purustas osalejate arvuga rekordi ning tõi Tartusse sportlasi nii Balti- kui Põhjamaadest.

Turniiri raames peeti ka Eesti absoluutklassi meistrivõistlused. Olgugi et meie juunioride liidrite, Kabriel Kirna ja Jakob Varese, võistlushooaeg on läbi ning valmistutakse pigem jõusaalis uueks hooajaks, otsustasid nad ikka kodusaalis võistelda. Meistritiitlit küll kummalgi saavutada ei õnnestunud, sest kogenud Mattias Kuusik kavaldas poisid üle. Tasuks poistele hõbe (Jakob) ja pronks (Kabriel). Keeraku turniiri raames said poisid ka kullad kätte: -100kg Jakob ja +100kg Kabriel.

Need kuldmedalid ei jäänud Olümpiko klubile ainsateks. Turniirivõidud teenisid veel Roos-Mari Nerut (TU12+45 kg), Daniil Titov (PU12 -30kg), August Martin Nurm (PU14-62kg) ja Rebeka Liias (TU18-48kg). Tihedas ja tugevas konkurentsis tegid korralikud etteasted, mis tõid kaasa medalid veel Roos- Mari Nerut (TU14+60 kg) hõbe, Siim Kohver (PU16-81kg) hõbe, Romet Vahter (PU14-55kg) pronks, Ilja Bezuglov (PU16-60kg) pronks, Bert Berg (PU16-66kg) pronks, Karl Martin Villako (PU16-73kg) pronks ja Oliver Holtsmeier (M-90kg) pronks. Lisell Lind, Laur Lind, Gert Vassila, Kristo Kolossov, Aleks Russakov, Kaur Margus Villako jõudsid küll pronksimatšini, kuid pidid veel vastastele alla vanduma, tasuks viiendad kohad.

Järgmisel nädalal ootab meie noorsportlaste paremikku Tallinnas järgmine sama tugeva konkurentsiga rahvusvaheline judoturniir - Rothberg Cup.