top of page

Suured tulemused suurtelt võistlustelt

Nädalavahetusel olid meie Olümpiko klubi noortel käsil kaalukad suurturniirid välismaal.

Meie juuniorid võistlesid Kaunases EK-etapil, kust toodi koju kaks medalit.


Meie kaks juunioride koondise liiget - Kabriel Kirna ja Jakob Vares kinnitasid jällegi, et on tõusnud Eesti koondisesse selleks, et sinna kauemaks jääda. Maailma reitingu kohad ja saavutatud tulemused näitavad, et on praeguse seisuga vaieldamatult Eesti koondise liidrid.


Kabriel Kirna suutis poolfinaalis alistada inglise vägilase Daniel Ede raskest seisust, saades alustuseks kaks shidot. Selg vastu seina tuli ta sellest välja, heites vastast 2 korda waza-arile. Finaali maadlema läks Kirna suurte lootustega lõpuks jagu saada oma sõbrast Janis Strazdinsist Lätist. Siiski kujunes finaalmatš lühikeseks. Kirna alustas rünnakute kaskaadiga, kuid üks neist jäi poolikuks ja kogenud vastane suutis kontrarünnakuga Kirna kinnihoidmisesse viia. Sealt jõuline vastane teda enam välja ei lasknudki. Seekord veel kulda ei tulnud, kuid juba teisel järjestikusel MK-etapil hõbemedali saamine annab kinnitust korralikust tasemest.

Samuti teise medali järjest teenis Jakob Vares. Kui Sarajevos tuli kuld, siis Kaunase pronksiga võib ka igati rahule jääda, sest Jakobit viimasel ajal kimbutanud põskkoopapõletik ja hingamisteede probleemid pole jõudnud täielikult paraneda.

Esimeses ringis poolakast nimekaimu Jakub Bogdanjuki vastu ei saanud Jakob kuidagi oma maadlust käima, eksis palju ja tuli tunnistada hilisema võitja paremust. Edasi viis tee kokku Euroopa kadettide pronksi - Maksims Bizansga, kelle Jakob raskes matšis alistas. Veel kindlad võidud inglase Gregor Milleri ja lätlase Maksims Duinovsi vastu kergitasidki Jakobi poodiumile.

Ilusad matšid sai kirja ka Oliver Holtsmeier (-90 kg),kes loosi tahtel sai vastaseks turniiri kõige kõrgema reitinguga hollandlase Floris Den Hartogi . Ilusti suutis ta kaitsta vastase marulisi uchi-mata rünnakuid. Siiski lõpu eel ta väsis ja kogenum vastane võttis oma. Hollandlasega matšist enesekindlust saanud Oliver andis aga korraliku lahingu jõulisele ja vanemale slovakile Adam Lencesile. Alguses shidodega hätta jäänud Oliver pani matši teisel poolel uue käigu sisse ja vastane oli Oliveriga tõeliselt hädas, saades ise kaks hoiatust. Oliver suutis veel vastast kaks korda heita, kuid kohtunik jättis need sooritused hindamata. Täitsa matši lõpus aga lõpetas Oliveri ponnistused vastase tehtud heide. Kokkuvõttes Oliveril hea turniir, mis annab enesekindlust edaspidiseks.

Veel oli võistlustules Uku Neeme(-81 kg), kes sai vastaseks noorteolümpia pronksi - lätlase Mattis Zeila. Kui algus oli tasavägine, siis matši edenedes sai vastane hoo üles ja Uku pidi tunnistama lõunanaabri paremust. Kuna lätlane järgmises ringis kaotas, siis Uku lohutusringi ei pääsenud.
Päev varem tegi aga tegusid meie järelkasvukoondis, kes osales suurejoonelisel turniiril Varssavis. Seal osales kokku 1400 noort judokat erinevatest riikidest. Meie noored said maadelda eakaaslastega Mongooliast, Azerbaidžaanist, Kasahstanist, Gruusiast, Moldovast. Selliste vastastega just igal turniiril ei kohtu. Häbisse ei jäädud ja turniirilt tuldi koju kahe kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksmedaliga.


Pjedestaali kõrgemale astmele said ronida August Martin Nurm U13 -66kg ja Siim Kohver U15 -81kg.

Finaali jõudis ka Mattias Aal -U14 -42kg, kuid finaalis vastasest jagu ei saanud ja tasuks hõbe.

Pronksimatšideni jõudsid veel Bert Berg U16 -60kg, Kristo Kolossov U15 -50 kg, Karl Martin Villako U16 -66kg ja Gert Vassila U15 -66kg. Medalitega läksid koju Bert ja Kristo, teistele viiendad kohad.

7. Koha sai Sten Trommel U 15 -46 kg. Romet Vahter seekord kohta ei saanud.


Tagasiteel koju said osad meie poisid väärt kogemuse võrra rikkamaks. Lapsevanemana, treenerina ning autojuhina poisse saatnud Markko Kolossov tõi nad Kaunasesse, kus nende trennikaaslased võistlesid juunioride MK-etapil. Oma poiste edu ja maailmaklassist judokate nägemine innustab kindlasti meie noorjudokaid veelgi suuremate eesmärkide poole.

Kindlasti suur-suur kummardus ja tänu Markko Kolossovile, kes on võtnud südameasjaks meie klubi igakülgselt aidata.

Samuti olid sellel nädalavahetusel meile suureks abiks Varmo Vares, Margus Villako ja Riina Vahter.


Ka järgmisel nädalavahetusel oleme rahvusvahelisel lainel, kui meie juuniorid sõidavad Hispaaniasse Malagasse EK-etapile ja laagrisse.

Kadettide EK-etapil Poolas Bielsko Bialas võistlevad meie kadetid Emma -Melis Aktas ja Karl Markus Saar.

315 views0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page