top of page

Eesti judo tulevikutähtedelt VÕIMSAD saavutused - Nurm ja Vares kuld, Kirna pronks!

Nädalavahetusel toimus U21 Euroopa karikaetapp Kaunases, kus osales 212 judokat 20st riigist. Olümpiko spordiklubi judokad Jakob Vares (-100kg) ja Anna Liisa Nurm (-57kg) panid turniiri võimsalt kinni, Kabriel Kirnale (+100kg) seekord pronks!


Jakob Vares, kes sai võistluste esimese asetuse, oli esimese ringi vaba ja seejärel alistas veerandfinaalis mängleva kergusega poolaka Oskar Krzynoweki. Poolfinaalis tuli vastu leedukas Rokas Rapkevicius, keda Vares korra hindevääriliselt heitis ja matši lõpuni kontrollis. Finaalis tuli Jakobi vastaseks vana tuttav lätlane Maksims Bizans, keda Jakob on viimased korrad suutnud alistada.


Seekordne finaal oli tasavägine, kus võimalusi jagus mõlemale poolele. Pikema õlekõrre tõmbas välja siiski Jakob, heites matši viimasel sekundil kellalöögi saatel põlvedelt heitelt Bizanzi wazarile. Varesele karjääri kolmas juuniorite Euroopa karikaetapi võit!
Suurepärase come-backi tegi Anna Liisa Nurm, kes pidi üle aasta põlve ristatsidemete operatsiooni tõttu eemal olema. Raske loosi tahtel, pidi Nurm alistama kõige pealt briti Laura Alleni ja siis kägistustehnikaga koheselt võistluste teise asetuse poolaka Julia Bulanda , kes on kroonitud noorte olümpiafestivali pronksiga ning on olnud maailmameistrivõistlusel viies. Just noorte olümpiapäevadel kaotas Anna Liisa poolakale. Magus revanš Nurmele, kes sammus edasi veerandfinaali!


Veerandfinaalis heitis Anna Liisa hindevääriliselt kaks korda britti Kenady Raine. Poolfinaal oli järgmise nimeka briti judoka Madeleine Birri’ga, mis oli juba tasavägine. Matši keskel läks Nurm üritama vastast külje pealt heitma, mille britt ise ära kontreeris. Nurm kaotusseisu põdema ei jäänud ja juba ülejärgmine rünnak suutis ta ise vastast waza-arile heita. See matš jõudis välja lisaajale, kus Nurm võimsa Uchi-Mataga viskas briti IPPONILE.

Finaalis tuli vastaseks taas Suurbritannia sportlane, paari aasta tagune kadettide Euroopa pronks, Charlotte Jenman. Selles kohtumises oli Anna Liisa kindel mis kindel. Vastase rünnakud ohtlikuks ei saanud. Kolmandal minutil näitas Anna Liisa enda head maasmaadluse oskust ja hoidis vastast 10 sekundit, mis andis talle skooriks waza-ari. Viimase minuti maadles Anna Liisa taktikaliselt targalt ja nii võis rõõmupidu alata!Olümpiko treener Egert Ehari oli rahul oma hoolealuse tegemistega. “See raske töö, mida oleme Anna Liisaga treeningutel teinud, on edu toonud. Anna Liisa on suur eeskuju meie grupile. Nüüd lihvime viimaseid nüansse ja paneme sajaga edasi!”


Olümpiko raskekaalu talent, Kabriel Kirna, oli esimeses ringis vaba ja alistas veerandfinaalis Mykolas Stremauskase kindlalt waza-ari ja Ipponiga. Poolfinaalis Ukraina sportlase Yaroslav Omelchenko vastu algas samuti hästi, Kirna oli karistustega juhtimas, kohtumine siiski tüüris lisaajale. Lisaajal suutis Kirna mitmel korral ka korralikke heiteüritusi teha ja mõni neist oli  hindele lähedal, kuid just viimase heiteürituse pööras hilisem kullavõitja Omelchenko enda kasuks.


Pronksi kohtumine oli nagu ameerika mäed. Kirna vastane Daniel Ede (Suurbritannia) sai kiirelt kaks karistust, mille järel Kirna hoog aeglustus. Ede pani Kirna surve alla ja Kirna nägi tablool endalgi juba kahte karistust.

Lisaaeg tõi palju draamat, kus Kirna ei suutnud vastast esialgu visata ja just Ede sai enda heiteüritused kirja. Siiski lisaaja kolmandal minutil leidis Kirna enda seest eneseusu ja heitis võimsalt Ede Ipponile. Kirnale tähtis pronks!Oliver Holtsmeier (-90kg) sai seekord kirja teise raundi võidu lätlase Andrejs Vangsi üle. Veerandfinaali kaotus ukrainaka Oleksii Boldyrievi vastu saatis meie mehe lohutusringi. Seal tuli vastaseks leedukas Majus Petrauskas, keda Oliver viimasel minutil heitis ülerinna võttega waza-arile. Kahjuks ei suutnud Oliver edu hoida, saades 30 sekundit enne lõppu kolmanda karistuse.


Treener Priit Bergil jäi mõni asi kripeldama: “Vares tegi kindlalt oma esituse ära. Kahju on Holtsmeierist, kelle tase lubas maadelda seekord lohutusringis pronksi eest. Samuti on kahju Kirna poolfinaalist, mis oli nii lähedal. Kirna puhul lõpp hea – kõik hea!”


Olümpiko judokad võitlesid endale välja lausa kaks kulda ja ühe pronksi, tänu millele platseerus Eesti medaliedetabelis Ukraina järel teisele kohale!

 

Mis edasi, kuidas edasi? Treener Priit:” Homsest juba treeningud, nüüd ei saa enam peatuda, peame rohkem edasi pushima – Euroopa meistrivõistlused toimuvad Eestis juba septembris, enne seda teeme turniiri Sloveenias kui ka Tallinnas."

121 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page