top of page

Õpetlik suurturniir Riias

On judoturniirid ja on väga tugevad judoturniirid. Üks neist väga tugevatest toimus sellel nädalavahetusel kahel päeval Riias. Kyodai turniirist võttis osa üle tuhande judoka. Eelkõige olid kohal kõik Baltimaade parimad, kuid esindatud olid ka sellised judomaad nagu Gruusia, Poola, Iisrael jne. Olümpiko klubi esindasid eelkõige U16 poisid. Kui tavaliselt oleme võistlustel teinud pildid poodiumil medalitega, siis seekord on meil tribüünipilt, sest poodiumile paljudel asja polnud. Siiski ei saa öelda, et lahingut ei antud.


Laupäeval oli võistlustules meie kadett Karl Markus Saar(-73kg). Esimese matši napp kaotus tulevasele medalimehele tekitas Karlis sportlikku viha ja nii sammus ta võidult-võidule ka ise pronksimatši. Saar asus medalimatši juhtima, kuid lasi hetkeks keskendumisel hajuda ja lasi vastasel koheselt viigistada. Võitu jahtides sooritas Saar ilusa ohverdusheite. Kuigi Saar kontrollis kogu liigutust ja vastane lendas selili, hindasid kohtunikud kaheldava väärtusega otsusega just vastase tehtud pisikest heiteliigutust olukorra alguses. Valus kaotus ja Saar esimesena poodiumilt väljas.


August Martin Nurm Kyodai turniiri hõbemedalist

U14 vanuseklassis oli aga hoos August Martin Nurm(-66kg). Võitudega marssis ta poolfinaali ja oli finaalilegi lähedal, kui oma vastase kinnihoidmisse sai. Seekord tugev grusiin pääses ja rabeles olukorrast välja. Pronksimatšis ei jätnud August Martin vastasele mingit võimalust ja Olümpiko medaliarve oli avatud.


Väga korralikud ja võitluslikud maadlused tegi U14 vanuseklassis ka Mattias Aal(-42kg), kaotades esmalt väga tasavägises matšis napilt hilisemale hõbemedali võitjale Poolast. Seejärel alistas ta pikas ja võitluslikus matšis lisaajal Iisraeli sportlase. Mattiase teekonna pronksmedalini lõpetas sel korral Soomet esindanud Ukraina noormees.


Pühapäeval võistles seitse Olümpiko U16 poissi.


Bert Berg Kyodai turniiri hõbemedalist

Ainsa medali tõi pühapäeval Bert Berg(-60kg), kes oma vastaseid järjest kiirelt võites avastas ennast finaalis, kus kohtus eelmise aasta võitja ja EK kogemustega Markus Zugickisega. Marulise Kyodai publiku silme all olid Berdil jalad nõrgad. Siiski näitas ta julget pealehakkamist ja võttis rünnakuinitsiatiivi enda kanda. Kaval vastane ootas aga oma võimaluse ära ja pärast järjekordset Berdi rünnakut leidis vastane ennast Berdi pealt ja hoidis teda oskuslikult kinni. Seekord Berdile hõbe.


Medalimatšideni jõudsid ka Ilja Bezuglov(-55kg) ja Siim Kohver(-81kg). Mõlemad kaotasid leedukatele Waza-ariga ja jäid pronksmedalitest ilma.


Maksim Russakov ja Gert Vassila võistlesid kehakaalus -66kg. Maksim sai kaks võitu ja kaks kaotust, Gert ühe võidu ja kaks kaotust.


Kristo Klossov(-50kg) sai avavastaseks mõned nädalad tagasi Aluksne turniiri võitja. Ilusa ja targa maadlusega pääses ta edasi järgmisse ringi. Järgmine vastane oli füüsiliselt veelgi tugevam ja temast paraku Kristo jõud üle ei käinud.


Võistlustules oli ka Sten Trommel(-46 kg), kuid tema piirdus ühe pingelise matšiga, kus lõpu eel saadud kolmas shido lõpetas tema turniiri.


Kokkuvõttes saime siis kaks medalit ja kolm viiendat kohta, mis esmapilgul pole nagu midagi, kuid võitluseta ei antud midagi. Lisaks veel suurturniiri kogemus.


Tribüünipilt Olümpiko teise päeva võistlejatest

Võib-olla ongi vahel parem tribüünil lõpetada, et saaks teha eneseanalüüsi ja koguda sportlikku viha järgmisteks turniirideks. Eks näeme, Poola ja Varssavi ootab juba järgmisel nädalavahetusel!

158 views0 comments

Recent Posts

See All

Bình luận


bottom of page